Wardrobe Beer Manufactory - Peter Bobo Bognár

Za domácim pivovarom WBM je  neúnavny propagaovateľ kvalitného piva, mapovateľ všetkých pivných podnikov v Košiciach, zakladajúci člen portálu Kam Na Pivo a spoluorganizátor súťaží domovaričov Biela vrana a Slovak Homebrewing Star. Jeho vášeň pre dobré a kvalitné pivo zašla až tak ďaleko, že keď ho v apríli roku 2010 Laco Kováč (vtedajší majiteľ pivovaru Kaltenecker a organizátor najstaršej súťaže domovaričov) poľahky prehovoril aby od teórie prešiel ku praxi a nejaké dobré pivo na súťaž uvaril.  Prvou várka bol bobov obľúbený porter v troch verziách. Keďže táto premiérová várka , resp. kvasenie prebiehalo doma v byte, na chodbe - v šatníkovej skrini - odtiaľ tak trochu recesie - Wardrobe Beer Manufactory. A aj keď sa Bobo nerád chváli, myslím že treba spomenúť jeho  úspech  hneď na prvej súťaži, keď jeho pivá vyhrali každý z cenných kovov a ziskali aj ocenenie za najharmonickejší dizajn.

 

Doposiaľ uvaril Bobo cca 30 várok rozných pív, poväčšine silnejších, viac alkoholizových :).  Plány tohto pivovaru sú smelé. Získané remeselné púivovarnícke zručnosti, nové náopady a ďalšie skvelé várky by chcel Bobo stále viac realizovať v malých pivovaroch. A keďže Bobo už varil vlastné pivo v Kalteneckeri aj Buntavare, veríme že sa mu raz splní aj jeden jeho veľký sen. Poctivý remeselný pivovar komunálneho charakteru, kde by si každý domovarič za pevnú taxu mohol prísť navariť vlastné pivo na profesionálnom nádobičku.

 

Typické štýly piva pivovaru: Baltický porter, Russian Imperial Stout, Witbier - Blanche

 

Účasť na súťažiach: pražskká PIHA - ČR, Slovak Homebrewing Star v Rožňave, Domovaričská pivománia - Martin, Birofilia - Konkurz piw domowych - Žywiec - PL, Biela vrana 2012 Košice aktuálne aj Šumná vrana  2012 Košice.