Škripko

Pivovar Škripko začinal pod názvom Camelot, čo je názov komplexu pozostávajúceho z reštaurácie, kaviarne  a pivárne v Košiciach známy  predovšetkým svojou kvalitou. Je to miesto kde sa diali prvé stretnutia Košickej Domovaričskej Divízie a kde sa konala aj prvá košická súťaž domovaričov. To všetko celkom prirodzene, keďže jedným z majiteľov  je Peter Škripko, okrem iného domovarič a nadšenec piva.

Prvým pivom uvareným v roku 2010 bol vianočný špeciál typu ale, pomenovaný KRAČUN. Bol distribuovaný v krásnej 0,33l adjustáži najlepším hosťom - štamgastom Camelotu ako produkt Camelotu ktorý im nesmel chýbať na vianočnom stole.

Druhou várkou bola obľúbená kategória Weizen. Keďže bolo pivo varené na veľkonočný stôl, dostalo príznačný názov VAJCEn.

Treťou a várkou bol ležiak plzeňského typu s jednoduchým názvom Camelot. Tento dobre odležaný ležiak bol ocenený bronzovou šiškou na domovaričskej súťaži Biela vrana.

Od roku 2013, kedy došlo k premenovaniu pivovaru na jednoduchý názov podľa zakladateľa a sládka sa začalo variť pivo výhradne zo surovín. Prvým ozajstným pivom bola 15ka Blanche, dochutená pomarančom.

Zo zhruba 10 zimných váriek zaujalo pivo Málna, ktoré vyhralo kategóriu ochutených pív na medzinárodnej súťaži v Budapešti a neoficiálne skončilo na celkovom treťom mieste. Darilo sa aj dalšiemu Blanch-u. Tentokrát to bola 12ka, uvarená netradične 1 rmutovým spôsobom v kolaborácii s Postha bier. Toto pivo obsadilo 3. miesto na medzinárodnej súťaži Homebrewing Star v Rožňave.

V kolaborácii s Bobom (WBM) sa Petrovi Škrpkovi podarilo prvý krát uvariť aj pivo v ozajstnom pivovare v Kalteneckeri v Rožňave. Túto ich premiéru v kategórii Blanche, si budete môcť vychutnať ako oficiálne festivalové pivo tohto ročníka pod názvom Dirty Wit.

Škripko plánuje v blízkej budúcnosti postavenie reálneho pivovaru so 400 litrovou varňou a vkde sa chce venovať vareniu piva typu Blanche, rôznym experimentom medzi štýlmi a najmä pivám typu Vintage.